Ubytování

V rámci administrativní budovy jsou situovány nově zrekonstruované pokoje pro ubytování hostů.

Celková kapacita je 48 míst ve tří až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením na patře.

Naši hosté nebo turisti pobývající v obci si mohou předem domluvit stravování v podnikové jídelně. V týdnu Vám rádi připravíme snídaně a obědy. O víkendu obsloužíme hosty větší než 20-členné skupiny i plnou penzí.

Kontakt

Informace Vám poskytne

Dagmar Březinová
+420 777 141 285
ubytovani@zdnemcicky.cz

Turistická ubytovna vinařství ZD Němčičky se nachází v 1. patře administrativní budovy bývalého JZD Němčičky a zpočátku sloužila k ubytovávání brigádníků a pomocníků nejen při sezónních pracech ve vinohradě nebo na poli. Byla vystavěna v polovině 20.století ve stavebním stylu odpovídajícím tehdejším trendům a do nynějších let se zachovala v téměř nezměněné podobě.

 

Od roku 2019 se koncept ubytovny postupně mění a cílí na méně náročné cestovatele a turisty se zájmem a láskou k vínu a jižní Moravě. Po rekonstrukci vnitřních prostor, která proběhla v roce 2021, se celková kapacita ubytovny ustálila na 47 lůžkách ve 2, 3 a 4- lůžkových pokojích. Společné koupelny s toaletami, rozděleny však na „dámy“ a „pány“, jsou situovány v témže patře. Pokoje jsou sice malé a skromně vybavené, ale nové postele jsou čistě a moderně povlečené a na každého ubytovaného hosta zde čeká vlastní ručník s malým dárečkem.

Bohatá snídaně formou bufetu, která je v ceně každého pobytu, a obědy i večeře se podávají ve zrekonstruované družstevní/podnikové jídelně v přízení stejné budovy, jako je ubytování. Součástí budovy je i výrobní vinný sklep, kde šikovný sklepmistr vdechuje révě vinné duši a dává vzniknout lahodnému alkoholickému nápoji celosvětově známému jako víno.

Do tajů těchto prostor je možné nahlédnout a něco „pokoštovat“ v doprovodu a za bohatého výkladu sommeliéra při řízených degustacích nebo vinařských akcích jako jsou každoročně pořádané Otevřené sklepy – Zimní festival vína, Jarní festival vína, Letní festival vína a Podzimní festival vína.

Na zatravněném nádvoří před budovou vinařství je nejen ubytovaným hostům k dispozici nově otevřený samoobslužný Kolchozní koloniál, kde se mohou občerstvit našimi víny, místním pivem a „něčím na zub“z produkce lokálních výrobců. Posezení na polstrovaném paletovém nábytku domácí výroby, dřevěných křesílkách nebo na sedacích pytlech je při relaxaci v oáze družstevního klidu to pravé, co zanvený milovník cyklovýletů po zelených kopcích jižní Moravy potřebuje. K obdobné relaxaci pro děti slouží dřevěná průlezka se skluzavkou a houpačkami, která zaujme nejen předškoláky.

Naše vína je možné v menším či větším množství zakoupit i v podnikové vinotéce, která již několik let funguje při hlavním vjezdu do areálu družstva. Její součástí je i recepce, kde se ubytovávají naši hosté a kde Vám milá obsluha ráda doporučí, jaké další zajímavé turistické cíle v blízkém okolí navštívit.

K dalším službám ubytovaným hostům, jednotlivcům, firmám i soukromým skupinám patří např. parkování na vyhrazených místech v areálu družstva, možnost úschovy kol a elktrokol v podnikové úschovně, řízené degustace s prohlídkou sklepa a výkladem sommeliéra a v neposlední řadě teambuildingové aktivity s vinařskou tématikou a zaměřením, jak je např.táhání koštýřem na čas či jízda traktorem nebo projížďka vinohradem s odborným výkladem našeho agronoma.